„USTART” — pomoc obywatelom Ukrainy w Polsce

Sporo migrantów zza wschodniej granicy przyjeżdża do Polski, w celach zarobkowych, czy w celu osiedlenia się, założenia rodziny. W związku z tym — Projekt Ustart powstał w celu zebrania wszelkich potrzebnych obcokrajowcowi usług/informacji.

Te ułatwią mu rozpoczęcie życia, pracy w Polsce. W skład tak zwanego «Pakietu Startowego» (docelowo pakiet ten będzie dostępny w autokarach, którymi migranci głównie z Ukrainy przyjeżdżają do Polski), dla migranta wchodzi: karta startowa polskiego operatora komórkowego — wraz z korzystnymi pakietami (Internet, rozmowy, smsy), informacja dot. bankowości, tłumaczy przysięgłych, szkół językowych, przewoźników, lekarzy, prawników… jednym słowem vademecum obcokrajowca zamierzającego rozpocząć życie zawodowe w Polsce.

USTART jest projektem znanego i cenionego wśród obcokrajowców portalu informacyjnego – InPoland.net.pl. Na naszych stronach można znaleźć świeże informacje z kraju, i ze świata, ogłoszenia, porady, i wiele innych cennych wiadomości. Nasza społeczność wynosi ponad 650 000 użytkowników, cały czas notujemy wzrost zainteresowania naszą stroną internetową. Można nas również znaleźć na Facebooku, Instagramie, Twiterze oraz na kanale Youtube.